W związku z przesunięciem terminu oddania do użytkowania pętli przy ul. Dmowskiego, autobusy linii: 2, 4, 5, 6 i 9 powrócą na swe stałe trasy od dnia 4 lipca br.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Od dnia 1 lipca br. wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
W piątek 9 czerwca br. w związku z Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur, od godz. 18 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Od dnia 17 maja br. częściowo przywrócona zostanie przez autobusy linii: 2, 4, 6 i 9 obsługa ul. Dmowskiego.
W związku z zakończeniem modernizacji ul. Słowackiego i Wojska Polskiego, z dniem 15 maja 2023 r., od godz. 8 przywrócony zostaje przejazd autobusów MZK linii: 0, 1, 7, 8, 9 i 10 przez zmodernizowane odcinki ulic.
Od dnia 1 maja br. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii 2, 4, 5, 6, 7 i 9. Zmianie ulegną także trasy autobusów linii 6 i 9.
W związku z odbywającymi się w dniu 3 maja br. na pl. Kościuszki obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w godz. 9:30-12:30 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Autobusy w kierunku zachodnim miasta kursować będą ul. Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian. Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie istniejące przystanki, natomiast ominięte zostaną przystanki Słowackiego-Sąd oraz Dworzec Kolejowy.
W kierunku wschodnim objazd poprowadzony zostanie ul. Sienkiewicza do al. Kopernika i dalej zgodnie z obowiązującymi trasami. Pominięty w obsłudze będzie przystanek Słowackiego-Sąd.
Informujemy, że w okresie od 6 do 11 kwietnia 2023 r. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco: