Z dniem 4 października 2020 r. w związku z wnioskami pasażerów wprowadzone zostaną korekty do rozkładu jazdy autobusów MZK.
W związku z otwarciem dla ruchu wyremontowanego fragmentu ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do ul. Łódzkiej, z dniem 7 lipca br. ulegną zmianie trasy objazdów autobusów komunikacji miejskiej.
W związku z prowadzonymi pracami remontowymi ul. Zalesickiej i trudnościami w przejeździe autobusów MZK, od dnia 9 czerwca br. do odwołania, linia 8 od ul. Małopolskiej kursować będzie objazdem wytyczonym ul. Zalesicką, Anny, Świerczowską, Zamiejską, Zalesicką i dalej bez zmian.
Place zabaw i siłownie zewnętrzne administrowane przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim są już dostępne.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta  (administrator targowisk miejskich) z dniem 01.06.2020r. znosi ograniczenia w funkcjonowaniu targowisk miejskich.
Od  poniedziałku 1 czerwca 2020 r. podwyższony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego.
Na stronie internetowej gov.pl pojawiła się informacja, że od soboty 30 maja "będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej" https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania
Od północy 1 czerwca 2020 r. (w nocy z niedzieli na poniedziałek) zostaną aktywowane rowery miejskie.
Od dnia 1 czerwca br. wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów MZK w znacznej mierze oparty na rozkładzie jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od nauki szkolnej przed ogłoszeniem stanu epidemii.
Od poniedziałku, 1 czerwca br., zostaną zlikwidowane strefy wydzielone w autobusach MZK. Tym samym przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów u kierowcy. Bardzo prosimy o posiadanie odliczonych kwot. Zachęcamy jednocześnie do zakupu biletów w punktach sprzedaży oraz przez urządzenia mobilne.