W Piotrkowie Trybunalskim dzień 12 listopada jest dniem wolnym od opłat postojowych w Strefie Płatnego Parkowania.
W związku z odbywającymi się obchodami odzyskania niepodległości i zamknięciem w dniach 10-12 listopada dla ruchu pl. Kościuszki wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od godz. 7 w dniu 10 listopada do godz. 10 w dniu 12 listopada autobusy kursować będą po zmienionych trasach.
Miejski Zakład Komunikacyjny poinformował, że w okresie Wszystkich Świętych, od 31 października do 4 listopada 2018 r., autobusy kursować będą według poniższych zasad:
Oświetlone tablice z rozkładami jazdy pojawiły się w kolejnych wiatach przystankowych. Tym razem podświetlone zostały następujące wiaty przystankowe:
 
W związku z odbywającymi się obchodami 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej i zamknięciem w dniach 5-7 października dla ruchu pl. Kościuszki wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Od godz. 7 w dniu 5 października do godz. 10 w dniu 7 października autobusy kursować będą po zmienionych trasach.
W związku z odbywającym się w dniu 26 września 2018 r. Sztafetowym Biegiem Przeciwlotników i zamknięciem w godzinach 9-11 dla ruchu ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki oraz pl. Kościuszki wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, autobusy kursować będą po zmienionych trasach.
W związku z corocznymi obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 22 września 2018 r., na podstawie Uchwały Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, możliwe będą bezpłatne przejazdy dla właścicieli i współwłaścicieli samochodów osobowych, za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego.
Ponadto, w tym dniu będzie można przez godzinę bezpłatnie korzystać z systemu Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.
Można już korzystać z Roweru Miejskiego na stacji pod nazwą "Stare Miasto/Mediateka"
Od 18 września 2018 r. przestaje funkcjonować stacja rowerowa na kąpielisku "Słoneczko". Stacja zostaje przeniesiona w okolice ciągu pieszego ul. Starowarszawskiej przy ul. M. Curie-Skłodowskiej. Nazwa nowej stacji: "Stare Miasto/Mediateka".
07-08-2018

POWRÓT SOKOŁA

Do Parku im. ks. J. Poniatowskiego zawitał sokolnik.