W związku z pracami remontowymi na ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Wolborskiej do ul. Jerozolimskiej i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 15 marca br. od godz. 8:00 na okres około miesiąca, zmienią się trasy przejazdu autobusów linii 0 i 9.
Linia 0 w obu kierunkach kursować będzie ul. Wyzwolenia, Wolborską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową i Jerozolimską.
Linia 9 w kierunku ul. Wyzwolenia kursować będzie ul. Wojska Polskiego, Jerozolimską, Zamkową, Skłodowskiej Curie, Wolborską, natomiast w kierunku centrum miasta ul. Wyzwolenia, Sulejowską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową, Jerozolimską, Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
W zamian za nieobsługiwany przystanek Pl. Litewski (przy ul. Wojska Polskiego) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek przy ul. Skłodowskiej-Curie (przed skrzyżowaniem z ul. Zamkową).
Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
 
Informujemy, że w okresie od 22 grudnia 2022 r. do 2 stycznia 2023 r. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
  • 22, 23 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej;
  • 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny soboty. Autobusy kursować będą do ok. godz. 18;
  • 25, 26 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w niedzielę. Autobusy kursować będą w godzinach 10-20;
  • 27 - 30 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej;
  • 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny soboty. Autobusy kursować będą do godz. 20;
  • 1 stycznia 2023 r. (Nowy Rok) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w niedzielę. Autobusy kursować będą w godzinach 10-20.
  • 2 stycznia 2023 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej.
W miniony czwartek (08.12) w siedzibie firmy Solaris pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wzięli udział w odbiorze technicznym wyprodukowanych dla naszego miasta „miękkich” hybryd.
Zmiana numerów rachunków bankowych ZDiUM od dnia 01.01.2023 roku
W związku z protestem rolników w dniu 7 grudnia br. przed siedzibą Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim przy al. 3 Maja, w godz. 10-14 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Autobusy linii 1, 5 i 8, w przypadku braku możliwości przejazdu przez skrzyżowanie al. 3 Maja – Pasaż Rudowskiego kursować będą objazdem al. Kopernika, ul. Sienkiewicza i Piastowską z pominięciem przystanku al. 3 Maja – al. Kopernika.
Od dnia 28 listopada br. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy linii 5 i 8 dla dnia powszedniego nauki szkolnej.
W dniu 11 listopada br. w związku z obchodami 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w godzinach od 9.30 do 12.30 zostanie zamknięta ulica Słowackiego od ul. Sienkiewicza do ul. Toruńskiej oraz Pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów przebiegać będą następująco: