W związku z przywróceniem do ruchu skrzyżowania ulic Roosevelta i Wroniej od czwartku 16 listopada br linia autobusowa nr 5 będzie kursować swoją stałą trasą, co oznacza, że od tego dnia zaprzestaje się wykonywania kursów na ul. Wronią przez ul. 18 - go Stycznia a dojazd do i z ul. Granicznej oraz Bujen nie będzie wymagał przesiadki na ul. Dmowskiego.
                Przypominamy jednocześnie, że na ul. Roosevelta nadal obowiązuje ruch wahadłowy, co może powodować opóźnienia kursów do ul. Granicznej oraz Bujen.
Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniu 11 listopada br. w godzina 16.00 / 20.00 – w trakcie obchodów 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Pierwszy etap remontu odcinka Al. Armii Krajowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego - częściowa zmiana trasy linii autobusowych. 
W związku z trwającą przebudową ulicy Wojska Polskiego od 4 października (środa) 2023 r. od godz. 7.00 wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego.
Informujemy, że w związku z wcześniejszym, niż pierwotnie planowano, przywróceniem ruchu na ul. Roosevelta, od godz. 14 zostaje przywrócone kursowanie autobusów linii 5 na trasie Dmowskiego Osiedle - Graniczna/Bujny.
Informujemy, że w związku z wypadkiem na ul. Roosevelta i zamknięciem jej dla ruchu na odcinku od ul. Żelaznej do ul. Granicznej nie ma możliwości realizacji kursów linii 5 do ul. Granicznej i Bujen.
W związku z powyższym w dniu dzisiejszym (28 września br.) odwołane zostają wszystkie kursy linii 5 kursujące na trasie Dmowskiego Osiedle – Graniczna/Bujny.
Kursy linii 5 realizowane do ul. Wroniej wykonywane będą zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
 
Z przyjemnością informujemy, iż rozkłady jazdy piotrkowskiej komunikacji miejskiej zostały udostępnione w najpopularniejszym na świecie systemie map internetowych firmy Google. Odtąd, pasażerowie planując w serwisie Mapy Google podróż między dowolnymi punktami, mogą już wybrać jako środek transportu również nasze autobusy. Wyszukiwarka połączeń posiada graficzny oraz tekstowy interfejs, jest też dostępna poprzez aplikacje mobilne. W module planera podróży w przyjazny i intuicyjny sposób, dla dowolnie wybranej daty i pory dnia, można uzyskać informacje o wariantach trasy w zależności od planowanej godziny rozpoczęcia lub zakończenia podróży.
Co ważne, wyszukiwarka połączeń ma charakter globalny – wciąż włączani są do niej nowi przewoźnicy i sieci komunikacyjne, w tym również kolej. Dzięki temu można zaplanować podróż transportem publicznym np. ze Szczekanicy na... Lotnisko Chopina w Warszawie.
Informujemy, że w związku z obchodzonym w dniu 22 września 2023 r. Europejskim Dniem bez Samochodu, przejazdy piotrkowską komunikacją miejską będą odbywać się bezpłatnie. Uprawnienie w tym dniu dotyczy wszystkich pasażerów i nie jest wymagane posiadanie przy sobie jakiegokolwiek dokumentu uprawniającego do darmowego przejazdu.
W związku z pracami remontowymi ul. Przedborskiej, na odcinku od Ronda Lecha i Marii Kaczyńskich do Ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 18 września br., zmieni się trasa kursowania autobusów linii 8.
Sprawdź ważność swojego identyfikatora postojowego osoby niepełnosprawnej