Informujemy, że w okresie od 30 marca – 2 kwietnia 2024 r. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
30 grudnia 2023 roku weszła w życie nowa ustawa z dnia 19 grudnia 2023 roku o szczególnych rozwiązaniach służących zachowaniu ważności niektórych orzeczeń o niepełnosprawności oraz orzeczeń o stopniu niepełnosprawności, która uchyla dotychczasowe zapisy dotyczące ważności orzeczeń oraz kart parkingowych.
Od 1 marca 2024 roku parkowanie pojazdów na miejscach parkingowych usytuowanych po wschodniej stronie Al. Armii Krajowej od ul. Słowackiego do ul. Szkolnej podlega opłacie parkingowej.
W związku z pracami polegającymi na budowie chodnika na ul. Nowowiejskiej i wykonywaną w ich ramach przebudową przepustu, w dniach 4-5 marca br. nie będzie możliwości kursowania autobusów linii 9 ul. Nowowiejską.
W związku z powyższym, trasa linii 9 zostanie skrócona do przystanku Łódzka – Cała (autobusy na tym przystanku będą kończyć oraz rozpoczynać kursy).
Czas obowiązywania objazdu może zostać skrócony w zależności od postępu wykonywanych prac.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia.
W związku z pracami remontowymi ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. 3 Maja i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 2 lutego br., na okres ok. 2 tygodni zmienią się trasy kursowania autobusów linii: 0, 6, 9 i 10.
W kierunku os. Wyzwolenia i Wierzej od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta autobusy pojadą ul. Sienkiewicza, Próchnika i Żeromskiego do przystanku Żeromskiego – Krakowskie Przedmieście i dalej bez zmian.
Na czas objazdu zostanie ustawiony tymczasowy przystanek przy ul. Żeromskiego przed skrzyżowaniem z al. 3 Maja.
W kierunku pętli przy ul. Słowackiego i Dmowskiego autobusy od przystanku Żeromskiego - Reymonta pojadą ul. Żeromskiego, Próchnika, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta i dalej bez zmian.
W związku z objazdem autobusy linii: 0, 6, 9 i 10 nie będą obsługiwać przystanku 3 Maja – Żeromskiego.
Z dniem 1 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zmienią się trasy linii: 2, 5 i 6 oraz uruchomiona zostanie nowa linia 3. W celu realizacji zgłaszanych postulatów mieszkańców oraz dostosowaniu wielkości realizowanych usług do liczby pasażerów (zwłaszcza w dni powszednie w okresie wakacji szkolnych oraz dni weekendowe) ulegną zmianie rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych.
Ulica Słowackiego wyłączona z ruchu samochodowego w Noc Sylwestrową
Informujemy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
                W związku z przywróceniem do ruchu skrzyżowania ulic Roosevelta i Wroniej od czwartku 16 listopada br linia autobusowa nr 5 będzie kursować swoją stałą trasą, co oznacza, że od tego dnia zaprzestaje się wykonywania kursów na ul. Wronią przez ul. 18 - go Stycznia a dojazd do i z ul. Granicznej oraz Bujen nie będzie wymagał przesiadki na ul. Dmowskiego.
                Przypominamy jednocześnie, że na ul. Roosevelta nadal obowiązuje ruch wahadłowy, co może powodować opóźnienia kursów do ul. Granicznej oraz Bujen.
Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniu 11 listopada br. w godzina 16.00 / 20.00 – w trakcie obchodów 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości