Zielono i kolorowo…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
21-05-2018
zdjęcie
W związku z optymistycznymi prognozami meteorologicznymi przyspieszono ukwiecanie miasta.
W okresie wegetacji roślin, na terenie całego miasta, cyklicznie kwitną na zmianę różne gatunki drzew lub krzewów – ostatnio na biało tawuły van Houtte'a. Ponadto Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zleca wykonanie nasadzeń kwiatów, które mają za zadanie dodać kolorytu miejskim ulicom i placom.
Zgodnie z ogrodniczym zwyczajem, popartym analizami zjawisk klimatycznych,  zwykle nie wykonuje się nasadzeń kwiatów sezonowych na terenie miasta przed dniami tzw. „zimnych ogrodników”, czy też „zimną Zośką”, tj przed 12-15 maja. Jest to związane z prawdopodobieństwem wystąpienia spadków temperatury, które potencjalnie mogą spowodować znaczne straty w nasadzonych kwiatach. Jednakże doskonała pogoda, niemalże letnia, oraz optymistyczne zapowiedzi synoptyków pozwoliły na wcześniejsze rozpoczęcie prac. Pierwsze kwiaty pojawiły się na Rynku Trybunalskim już w „majówkę”, potem dokładano kolejne rośliny, a w ubiegłym tygodniu zawisły konstrukcje kwietnikowe na słupach. Z każdym dniem kwiaty pojawiają się na kolejnych rabatach i rondach. Wkrótce konstrukcje kwietnikowe pojawią się na kolejnych ulicach. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, nasadzone rośliny będą cieszyć oko do jesieni.
Jednocześnie, trwa nasadzanie drzew, wykaszanie traw i chwastów w pasach drogowych oraz usuwanie chwastów i samosiejek rosnących w krzewach i żywopłotach.
← powrót