Place zabaw i siłownie plenerowe dostępne od 30 maja 2020 r.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
29-05-2020
Na stronie internetowej gov.pl pojawiła się informacja, że od soboty 30 maja "będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej" https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że w projekcie rozporządzenia w tej sprawie znajduje się zapis o obowiązku dystansowania czyli zachowania dwóch metrów odstępu. Jeżeli nie będzie to możliwe należy nosić maseczki. Maseczek nie muszą nosić dzieci do 4 lat. 
Eksperci radzą ponadto by nosić ze sobą płyn odkażający i samemu dezynfekować powierzchnie, z których ma korzystać bawiące się dziecko.
Powyższe informacje dotyczące zasad obowiązujących na placach zabaw to nieoficjalne doniesienia medialne. Ministerstwo Zdrowia nie wydało jeszcze rozporządzenia, które regulowałoby te kwestie. Ostateczny kształt dokumentu jest konsultowany przez sanepid. Niezwłocznie po pojawieniu się oficjalnych wytycznych, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podejmie działania w celu dostosowania placów zabaw i siłowni plenerowych do zaleceń sanitarnych.
← powrót